Existují kouzelná místa a lidé, při jejichž návštěvě se vám zatají dech a zastaví se čas.

 

Jedním z nich je právě Lemniskáta – nezisková organizace na Praze 2, která provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením.

 


Proč se Vlaďka s Aničkou vydaly právě do Lemniskáty?

Jarní příměstské tábory se kvapem blíží, pestrý program je připraven a tak zbyla už jen ta oblíbená „třešnička na dortu“: zajistit dětem výlet a nějaký pěkný dárek. Bylo potřeba se v té uspěchané době na chvíli zastavit a zamyslet se.

Najít tak něco smysluplného.
Najít něco, co dětem předá zajímavou zkušenost.
Najít něco, co na vlastní kůži zažijí a vyzkouší.
Najít něco, co je skutečně obohatí.

A pak, jako Popelčiny tři oříšky, objevil se nápad oslovit chráněnou dílnu. Lemniskáta byla jasná volba. Původním záměrem bylo podpořit dílnu zakoupením dárkových předmětů pro naše malé táborníky. Ale po návštěvě Lemniskáty bylo jasné, že nezůstane jen u toho.

Vstřícnost, dobrá nálada, usměvaví lidé, nepopsatelná atmosféra a úžasná paní ředitelka Vlasta Urbanová bezpečně zařídí, že se vám ani nechce odejít.


A co vlastně šikovní lidé v Lemniskátě vyrábí?

Papírenské výrobky. A ne tak ledajaké, ale z recyklovaných materiálů! Jakých? Len a bavlna vás asi nepřekvapí. Ale co třeba kelímek na kávu, staré rifle nebo dokonce sloní trus?!

Tušíme, co vás nejvíc zaujalo.
Přemýšlíte, jestli papír ze sloního trusu smrdí? Nebojte, nesmrdí. 🙂

Je tedy zcela zřejmé, že děti musí nakouknout „pod pokličku“, zjistit, jak se vyrábí sešit a seznámit se se skvělými lidmi i provozem v dílně. Děti totiž čeká exkurze!

Naprostou trefou do černého je exkurze v rámci výtvarného tábora NAŠE PLANETA ZEMĚ.  Na tomto turnusu budou děti poznávat různé materiály a techniky a hlavně se budou zabývat recyklací, což je hlavní téma i Lemniskáty.

Na exkurzi se mohou těšit také účastníci hudebního tábora S HUDBOU DO SVĚTA KOUZEL, protože Lemniskáta myslí i na muzikanty. 🙂

Obě skupiny dětí si krok za krokem projdou výrobou sešitu a svůj vlastní vyrobený sešit si hrdě odnesou domů (muzikanti si dokonce vyrobí notový sešit).


Coming Soon
Total Votes : 12

 


Prohlédněte si i vy jejich úžasné výrobky. Kliknutím na obrázek otevřete seznam produktů přímo na webu Lemniskáty