Naše planeta ZEMĚ

5199 

TERMÍN: 11.2.2019 – 15.2.2019

MÍSTO: CVČ Botič (Na Slupi 19, Praha Vyšehrad)

 

Zaměříme pozornost na naši planetu, její dary, jak je přijímat a zároveň jí neubližovat. Výtvarnou částí bude provázet lektorka Monika, která dětem ukáže, že i z obyčejných věcí kolem nás lze vytvořit neobyčejné výtvarné dílo.

Naučíme se respektovat okolí, poznávat různé materiálytechniky, kreativně recyklovat. Budeme tvořit ze sušených plodin, rýže, semínek a dalších struktur, jako je obyčejně neobyčejný písek. Vše podřídíme tématu – vesmír, zvířata, krajina. Zaexperimentujeme si s technikou monotypu – jedná se o grafickou techniku spojenou s kresbou, poté se bude kolorovat akvarelem. Holčičky se mohou těšit na výrobu šperků pro maminku z kamínků a novinového papíru.

Děti zažijí propojení výtvarky s hravou jógou, kterou povede lektorka Jiřina. Vyzkoušíme si jógové cviky a různé ásány, zahrajeme skupinové hry, propojíme kreativitu s uměním, natrénujeme relaxacisoustředění.

Připravili jsme pro děti obohacující exkurzi do chráněné dílny Lemniskáta, kde si krok za krokem projdou výrobou sešitu a svůj vlastní vyrobený sešit si hrdě odnesou domů.

— článek o exkurzi v Lemniskátě ZDE —

Na konci týdne pozveme rodiče na vernisáž s malým překvapením.

Níže pod přihláškou naleznete další informace.


 

Často se ptáte:

Mohu přihlásit více dětí najednou? Ano. Stačí opět kliknout na vybraný tábor a vyplnit údaje dalšího dítěte.

Mohu přihlásit své dítě na více turnusů? Ano. Jednoduše vyberte další turnus a vyplňte novou přihlášku.

Veselý Příměšťák Vám nabízí slevu 5 % z celkové sumy při hromadné objednávce. Týká se objednávek více turnusů pro jedno dítě nebo jednoho turnusu pro více dětí. Sleva se v pokladně načte automaticky.


 

Zakoupením tohoto příměstského tábora podpoříte chráněnou dílnu  Lemniskáta – život bez bariér, o.p.s.

9 volných míst

Přihláška

Lektoři

Monika, výtvarnice

Monika je jeden velký živel plný energie, o kterou se ráda dělí s ostatními. Vystudovala SUPŠ na Žižkově, obor užitá malba a dále studuje na VOŠUP se zaměřením malba a přidružené techniky. Na této škole se dostala do styku s řadou uměleckých technik. 4 roky pracovala v keramické dílně Maříž. Snaží se v každém najít to pozitivní, rozproudit kreativitu a rozšířit obzor. Baví ji na dětech pozorovat jejich neomezenou zásobu fantazie a „nezkažený“ pohled na svět. Jako umělkyně pracuje i sama na volné noze ve vlastním ateliéru a vyzkoušela si i restaurátorství.

Jiřina, speciální pedagog, jogínka

Na první pohled lidská bytost s andělskými křídly. Tišší, o to ale trpělivější, přátelská a spolehlivá. Vystudovala klasickou i speciální pedagogiku. Dlouhá léta se věnuje vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra. Ač je to velmi náročná práce, stále jí baví a těší, protože se může radovat z každého malého pokroku těchto dětí. Je certifikovanou lektorkou dětské jógy, vede dětské kroužky. Učí děti správně dýchat i relaxovat. Zná i spoustu různých her a ví, jak děti zabavit. Nejlépe si odpočine při sportu, běhání a plavání.

Denní časový harmonogram

  • 8:30 – 9:30 příchod (v pondělí příjem od 8:00 do 9:30)
  • 9:30 – 10:00 program
  • 10:00 – 10:30 svačina
  • 10:30 – 12:00 program
  • 12:00 – 12:30 oběd
  • 12:30 – 15:00 program
  • 15:00 – 15:30 svačina
  • 15:30 – 16:30 program
  • 16:30 – 17:30 odchod

Souhrn

Kategorie: Jarní příměstský tábor

Klíčová slova: četba, dětská jóga a přirozený pohyb, ekologie, hudba, kolektivní hry a zábava, příroda, recyklace,  rukodělná výroba,  výtvarná a kreativní činnost

Termín: 11. 2. 2018 – 15. 2. 2018

Místo: CVČ Botič, Na slupi 19, Praha Vyšehrad

Věk dětí: 6 – 12 let

Kapacita: 10 – 15 dětí

Požadavky na dítě:  pohodlné oblečení a oděv, který může ušpinit (zástěru, staré tričko, apod.), přezůvky