Umělecké léto v Prádelně (2)

4900 

Už aby tu bylo! 🙂 Prádelna je naše nejoblíbenější teritorium a máme radost, že nám opět po roce otevře své brány. Za nimi se skrývá velkorysý prostor, který – jakmile je zaplněn dětmi, pulzuje smíchem a nečekanou kreativitou. A to stojí za všechnu tu námahu a několikaměsíční přípravy!

TERMÍN: 22.7.2019 – 26.7.2019

MÍSTO: KC Prádelna (Holečkova 38a, Praha Smíchov)

 

Pro děti chystáme multižánrový program, který kombinuje hlavní umělecké směry: HUDBU, TANEC, VÝTVARNÉ UMĚNÍ…

Cílem je, aby si měly šanci vyzkoušet různorodou paletu činností a zjistit, čemu se třeba (ve školním roce) budou chtít věnovat do větší hloubky.

HUDBA dětem otevírá nové obzory a zapojuje další smysly. Na děti čeká klavír, cimbál, kytara, flétny, Orffovy nástroje, spousta písniček, inspirativní melodie a hudební hry. Necháme volnost v utváření nových hudebních uskupení, duet, trií či kapel, tu a tam se objeví nějaká zajímavá muzikálová hvězda nebo třeba pěvecký sbor. Rozvíjíme schopnosti dětí, které už s hudbou zkušenosti mají a zároveň inspirujeme děti, které se s hudbou teprve blíže seznámí.

TANEC je přirozený pohyb, a tak ho i vnímáme. Naše lektorky přednostně volí styl a hudební předlohu dle přání dětí. Na tento ročník jsme si rovněž předsevzali, že bychom tuto část chtěli věnovat základům společenských tanců – takže děti čekají takové „mini taneční“ 🙂 Smím prosit?

Učíme se i relaxovat, k čemuž je ideální dětská JÓGA. Taky pomůže svaly pěkně protáhnout a připravit na další tralala.

VÝTVARKA není zdaleka jenom o malování, ale o schopnosti dívat se kolem sebe a interpretovat co vidím při využití mnoha způsobů a technik.  Je o poznávání různých netradičních materiálů – semínek, písku, sušených plodin, rýže, textilií a o kreativní recyklaci z toho, co v běžném životě považujeme za odpad. Děti navštíví i chráněnou papírovou dílnu Lemniskáta, kde si vyrobí vlastní sešit. Vyrábět se budou i šperky, dekorace a třeba kulisy na závěrečné představení.

Program doplní tematické výlety a samozřejmě i častý pobyt venku. Máme výhodu, že Prádelnu obklopuje velká zahrada a za rohem máme park Sacre Coeur.

Závěr týdne patří představení pro rodiče, což může být živá show nebo audiovizuální vernisáž podle toho, co si děti vyberou a připraví.

Níže pod přihláškou naleznete další informace.


 

Často se ptáte:

Mohu přihlásit více dětí najednou? Ano. Stačí opět kliknout na vybraný tábor a vyplnit údaje dalšího dítěte.

Mohu přihlásit své dítě na více turnusů? Ano. Jednoduše vyberte další turnus a vyplňte novou přihlášku.

Veselý Příměšťák Vám nabízí slevu 5 % z celkové sumy při hromadné objednávce. Týká se objednávek více turnusů pro jedno dítě nebo jednoho turnusu pro více dětí. Sleva se v pokladně načte automaticky.


 

Zakoupením tohoto příměstského tábora podpoříte chráněnou dílnu  Lemniskáta – život bez bariér, o.p.s.

 

Stravu po celý týden zajišťuje rodinná firma Slánská Bašta, která vaří z kvalitních surovin, bez náhražek, a to i vegetariánská a bezlepková jídla.

Již nelze přihlásit

Denní časový harmonogram

  • 8:30 – 9:30 příchod
  • 9:30 – 10:00 program
  • 10:00 – 10:30 svačina
  • 10:30 – 12:00 program
  • 12:00 – 12:30 oběd
  • 12:30 – 15:00 program
  • 15:00 – 15:30 svačina
  • 15:30 – 16:30 program
  • 16:30 – 17:30 odchod

Souhrn

Kategorie: Letní příměstský tábor

Klíčová slova: hudba, tanec, výtvarno, dětská jóga a přirozený pohyb, ekologie, kolektivní hry a zábava, příroda, kreativní činnost

Termín: 22.7.2019 – 26.7.2019

Místo: KC Prádelna (Holečkova 38a, Praha Smíchov)

Věk dětí: 6 – 12 let

Kapacita: 20 – 25 dětí (ve dvou skupinách)

)

Co s sebou: pohodlné oblečení a oděv, který může ušpinit (zástěru, staré tričko, apod.), přezůvky, oblečení pro volný pohyb (tanec, jóga), hudební nástroj či jiné pomůcky, které si chce vzít, láhev na pití