na Výtvarný tábor s Raketou 1 a 2

Dnes již kultovní Raketa, anebo také „Časopis pro děti chytrých rodičů“, vyšel poprvé v zimě roku 2014. Pro svoji grafickou a tiskovou kvalitu, absenci jakékoli reklamy, a především kreativitu tvůrců z řad známých autorů a výtvarníků, si brzy získal oblibu hlavně u náročnějšího publika. Vychází 4x ročně a v každém čísle najdete komiksy, pohádky, tvořivé úkoly pro děti a nápadité rubriky.

Mezi pravidelné přispěvovatele Rakety patří i Lukáš Urbánek a jeho dcera Mařenka.

Lukáš Urbánek je spoluautorem populární postavy Doktora Racka.

V nakladatelství Labyrint vyšlo Doktoru Rackovi celkem pět knih — Doktor Racek jede na prázdniny, Doktor Racek na horách, Babočky, Hurá na kajak! a Doktor Racek / Cesta kolem světa za 31 písmen. Kromě příspěvků do Rakety, pořádá Lukáš workshopy a výtvarné dílny pro děti.

Mařenka Urbánková je ilustrátorka a studentka animovaného filmu na VŠUP v Praze. S časopisem Raketa je skoro od začátku. Ilustruje články, vymýšlí a kreslí skládačky, hry, obálky anebo třeba papírové želvy a skejty.


S Lukášem a Mařenkou jsme se 3. června potkali na KomiksFestu na lodi Tajemství a natočili pro vás malou pozvánku, která prozradí více o kreativních dílnách, které s nimi pořádáme v průběhu obou našich výtvarných turnusů.

[supsystic-gallery id=’14‘]